FFDShow MPEG-4

Tworzenie własnych filmików

Obecnie chyba już każdy posiada w domu przynajmniej jedno urządzenie z funkcją nagrywania filmów. Nie chodzi oczywiście o profesjonalny sprzęt, który bywa niekiedy bardzo drogi, ale o taki spełniający podstawowe funkcje. Czy można jeszcze natknąć się w sklepie na telefon bez opcji nagrywania? Jest to raczej trudne. Wiadomo, że nie każda kamera spełni oczekiwania właściciela, ale przynajmniej część z nich nadaje się do bardzo amatorskiego tworzenia filmików. Samo nagranie to jednak nie wszystko, trzeba później ten materiał gdzieś zgrać, by móc go oglądać w pełnej rozdzielczości.

Tutaj z pewnością przyda się program FFDShow MPEG-4, który zaskakuje wielością możliwych zastosowań. Jest to oczywiście program wielofunkcyjny i oprócz możliwości obróbki materiałów wideo pozwala też obejrzeć profesjonalny film. Jego zasadniczą funkcją jest dekodowanie plików MPEG-4. Jest to bardzo popularna technologia wykorzystywana między innymi przez takie formaty jak DivX i Xvid. FFDShow MPEG-4 jest oczywiście programem darmowym, dlatego dostęp do niego ma praktycznie każdy. Przed pobraniem go wystarczy sprawdzić, czy nasz komputer spełnia wszystkie wymagania techniczne.

A te nie są szczególnie wyszukane. Kolejną zaletą FFDShow jest bardzo łatwa obsługa, niemal intuicyjna. Ma on dość długą historię, a niedawno ukazała się jego kolejna już wersja, dlatego może pochwalić się dużym dopracowaniem. Okno programu jest przejrzyste i łatwo się na nim odnaleźć. Program może zastąpić wiele innych i jest bardzo chętnie wybierany przez internautów.

Poszukiwane słowa:

  • kodeki mpeg 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>